تبلیغات
مطالب اینترنتی - آموزش دوخت کیف عینک چرمی – پارچه ای ساده و شیک
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
مطالب اینترنتی
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : نویسنده        مفیدستان:

در این ساختنی دوخت کیف عینک چرمی‌با آستر پارچه ای را یاد می‌گیرید. از این کیف می‌توانید برای عینک‌های طبی و آفتابی با اندازه‌های کوچک و بزرگ استفاده کنید. اگر همه وسایل را آماده کنید و طبق آموزش پیش بروید، دوخت کیف عینک فقط ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. با ساختنی همراه شوید.

آموزش دوخت کیف عینک چرمی
آموزش دوخت کیف عینک چرمی

برای دوخت کیف عینک از چرم گیاهی استفاده می‌کنیم. دلیل این انتخاب ضخامت و دوام این نوع چرم است. آستر پارچه ای هم از فریم و شیشه‌های عینک محافظت می‌کند. اگر این طراحی را برای دوخت کیف عینک نمی‌پسندید، تگ کیف عینک را در ساختنی جستجو کنید و آموزش‌های دیگر را ببینید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

 • چرم گیاهی
 • پارچه کتان با طرح دلخواه
 • دکمه فلزی
 • چکش
 • چرخ خیاطی
 • نخ
 • خط کش
 • کاتر گرد یا قیچی

گام دوم: پارچه‌ها را ببرید

پارچه‌ها را ببرید
پارچه‌ها را ببرید

اولین مرحله از دوخت کیف عینک بریدن پارچه‌ها در اندازه‌های مناسب است. دقت کنید که اندازه‌ها به اینچ هستند. بهتر است سراغ تبدیل واحد نروید چون بریدن دقیق پارچه‌ها سخت تر می‌شود.

برای کیف عینک:

 • دو تکه چرم مستطیلی ۴ در ۸ اینچ
 • دو تکه پارچه مستطیلی ۴ در ۸ اینچ

برای زبانه کیف:

 • یک تکه چرم مستطیلی ۱/۲ ۱ در ۲ اینچ
 • یک تکه پارچه مستطیلی ۱/۲ ۱ در ۲ اینچ

برای تزیین بند:

 • یک تکه پارچه مستطیلی ۲ در ۱۰ اینچ

گام سوم: بند و زبانه را آماده کنید

بند کیف عینک

لبه بلند مستطیل ۲ در ۱۰ اینچ را به رو تا کنید و اتو بزنید. اینکار نیاز به اندازه گیری دقیق ندارد و می‌توانید آن را به صورت چشمی‌انجام بدهید. تایی که ما زدیم ۸/۳ اینچ از هر طرف فاصله دارد. از این پارچه برای تزیین جلوی کیف عینک استفاده می‌کنیم.

زبانه کیف عینک

مستطیل پارچه‌ای ۱/۲ ۱ در ۲ اینچ از پشت روی مستطیل چرمی‌هم اندازه بگذارید و دورش را کوک بزنید ولی یکی از لبه‌های کوتاه را باز بگذارید. دو گوشه پایینی را شبیه تصویر ببرید و پارچه را برگردانید. با بریدن گوشه‌های پایینی پارچه کمتری داخل گوشه‌ها جمع می‌شود و شکل هندسی پارچه دقیق‌تر می‌شود.

گام چهارم: جلوی کیف عینک

دو مستطیل بزرگ را از پشت روی هم بگذارید و روی یکی از لبه‌های کوتاه را کوک بزنید. پارچه‌ها را باز کنید و نوار تزیینی را به صورت مورب به آن بدوزید. اینکه نوار در کدام قسمت چرم قرار بگیرد به خودتان بستگی دارد. لبه‌های اضافی پارچه را ببرید و دوباره پارچه‌ها روی هم تا کنید و از بالای درز آن را کوک بزنید.

گام پنجم: پشت کیف عینک

دو مستطیل باقیمانده را روی هم بگذارید و زبانه را (از طرف باز یا دوخته نشده) وسط آنها و روی یکی از لبه‌های کوتاه قرار بدهید. دقت کنید که پارچه‌ها باید رو به هم و چرم‌ها روی بهم باشند. لبه بالایی را کوک بزنید و حواستان باشد زبانه هم دوخته بشود. حالا پارچه را برگردانید. اکنون زبانه باید رو به بیرون باشد. حالا می‌توانید روی درز را بدوزید.

گام ششم: دکمه فلزی را اضافه کنید

روش نصب دکمه‌های فلزی با هم فرق دارد. دکمه ای که ما استفاده کردیم با چکش نصب می‌شود. دو تکه دکمه را روی زبانه و روی کیف بگذارید و آنها را با چکش به کیف وصل کنید. دو تکه دیگر را هم زیر تکه‌های وصل شده بگذارید و آنها را هم با چکش محکم کنید. برای جزییات بیشتر به تصاویر دقت کنید.

دکمه فلزی بهترین انتخاب برای دوخت کیف عینک است اما می‌توانید از دکمه‌های دیگر و حتی نوار ولکرو هم استفاده کنید.

گام هفتم: دو طرف کیف را بهم بدوزید

حالا هر دو طرف کیف عینک آماده هستند و می‌توانید آنها را بهم بدوزید. پارچه‌ها را از رو، روی هم بگذارید و همه لبه‌ها بجز لبه‌ای که زبانه بهش وصل است را بهم بدوزید. بهتر است لبه‌های باز را دو مرتبه کوک بزنید تا دوام کیف بیشتر بشود.

بعد از کوک زدن لبه‌ها، دو گوشه پایینی را برش بزنید و سپس کیف عینک را برگردانید.

کیف عینک چرمی‌آماده است

کیف عینک چرمی‌آماده است
کیف عینک چرمی‌آماده است

حالا می‌توانید عینک‌هایتان را داخل این کیف شیک و بادوام نگه دارید. می‌توانید از همین الگو و روش دوخت برای دوخت کیف موبایل یا کیف تبلت هم استفاده کنید. فراموش نکنید تصاویر کیف‌هایی که با این روش می‌دوزید را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب

آموزش دوخت کیف عینک چرمی‌– پارچه ای ساده و شیک

عنوان مطلب

آموزش دوخت کیف عینک چرمی‌– پارچه ای ساده و شیک

توضیح کوتاه

یک کیف عینک چرمی‌شیک و بادوام بدوزید.

نویسنده

عاطفه اسدزاده

بیشتر بخوانید:لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

سایت آموزش هنرهای دستی بانواندانلود رایگان مجموعه الگو های چرم دوزی آموزش گلهای کریستالیآفاق امیریان آموزش دوخت کوسن دوخت گل پارچه ای روی کوسن آکادوخت گل پارچه ای روی کوسن ابتدا روی پارچه طرح گلبرگ ها را بکشید که این طرح میتواند دستبند آموزش ساخت دستبند چرمی با مهره های …دستبند برای ساخت دستبند چرمی ساده اما زیبا به مقداری بند چرمی و تعدادی مهره رنگی سفره آرایی،میوه آرایی،تزئین غذا،گل آرایی،آموزش …درمان ماندگار برای افتادگى و شلى پوست صورت و گردن، غبغب تصاویر واقعى اگر به کاهش آموزش مقدماتی نقاشی روی پارچهنقاشی روی پارچه و لباس آموزش نقاشی روی پارچه و لباسآموزش مقدماتی نقاشی روی پارچه و لایت مد مد و لباس دکوراسیون آرایش و زیبایی آموزشلایت مد مد و لباس دکوراسیون آرایش و زیبایی آموزشلایت مد مد و لباس دکوراسیون آموزش دوخت کیف عینک چرمی – پارچه ای ساده و شیک ساختنی … هنریکاردستی در این ساختنی آموزش دوخت کیف عینک چرم آموزش دوخت کیف عینک چرمی پارچه ای ساده و شیک آموزش دوخت یک کیف چرمی زیبا آموزش دوخت کیف چرمیدوخت کیف برش و دوخت بسیار ساده ای دارد و می محصولات چرمی شیک و کیف عینک پارچه ای بایگانی ساختنی کیفعینکپارچهای آموزش دوخت کیف عینک چرمی پارچه ای ساده و شیک دوخت کیف عینک چرمی‌با آستر پارچه ای را یاد دسته‌بندی آموزش دوختن کیف ღ بانوی زیبایی ღ☂ خوب اینم یه بقچه ی ساده و اینم آموزش یه کیف آموزش دوخت خوردنی های پارچه ای دوخت و آموزش دوخت یک کیف دوشی دستیاموزش دوخت کیف چرمیآموزش دوخت کیف دوشی زیبا و ساده برای پارچه ای × آموزش دوخت کیف دستی زنانه آموزش دوخت کیف پارچه ای • مجله دستی پارچه ای با الگویی ساده و دوخت کیف دستی پارچه ای با آموزش دوخت کیف پارچه ای آموزش دوخت کیف زنانه زیبا آموزش دوخت کیف زنانه مدل کیف و کفش مدل عینک انواع کیف زنانه پارچه ای دوخت کیف زنانه آموزش دوخت دامن چرمی کافه مد آموزشدوختدامنچرمی در اینجا ایده ای برای دوخت دامن چرمی برای صورت شیک و آموزش تصویری بافت ساده و ساخت کیف دستی مجلسی با چرم • دونفره دست ساز چرم دوزی خیلی ساده و با سلام و خسته نباشید کیف چرمی می شه ازتون خواهش کنم الگو و روش دوخت کیف آموزش دوخت کیف جاکلیدی چرم دوخت ایدوخت کیف پارچه ایآموزش و شیک دخترانه آموزش ساده برای دوخت کیف

مطلب آموزش دوخت کیف عینک چرمی – پارچه ای ساده و شیک در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :آموزش دوخت کیف عینک چرمی – پارچه ای ساده و شیک
http://mofidestan.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%af%d9%88%d8%ae%d8%aa-%da%a9%db%8c%d9%81-%d8%b9%db%8c%d9%86%da%a9-%da%86%d8%b1%d9%85%db%8c-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%86%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%af/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 25 خرداد 1398 01:12 ب.ظ
erectile difficulty http://viagralim.us erectile difficulty !
Thank you for another informative web site. Where else may I am getting that type of info written in such a perfect approach? I have a undertaking that I am just now working on, and I have been on the look out for such info.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر